Styczeń i luty chyba na każdych studiach to oznacza nagłe wpadnięcie w wir kolokwiów zaliczeniowych i egzaminów, co jest wyjątkowo bolesne po świąteczno-sylwestrowym odprężeniu. Udało nam się jednak przełamać nieco rutynę całkiem licznymi jak na tak gorący okres spotkaniami.
Rok w Kole rozpoczął Szymon Święs prowadząc świetną prelekcję w ramach Business Breakfast, która dotyczyła ratingów kredytowych, sposobach ich wyliczania oraz roli na rynku usług bankowych.

W ramach rozładowywania przedsesyjnego stresu, a także wszechstronnego rozwoju wybraliśmy się też do Teatru im. Juliusza Słowackiego na spektakl „Hamlet”. Nieco kontrowersyjna sztuka w reżyserii Bartosza Szydłowskiego wzbudziła ożywione dyskusje trwające od samego wyjścia z teatru i jeszcze długo w klubie Pod Jaszczurami, gdzie spędziliśmy resztę wieczoru.

Kolejnym ciekawym akcentem było Business Breakfast poświęcone planach wykupienia Energi przez PKN Orlen, zorganizowane przez Edytę Pietruchę i Anię Wieczorek. Dziewczyny przedstawiły historię i obecną pozycję obu z tych spółek, a także przyczyny i potencjalne skutki planów Orlenu w oparciu o analizy Macieja Samcika.

16 stycznia odbyła się kolejna edycja organizowanego przez nas Turnieju Pokera Texas Hold’em. W wydarzeniu wzięło udział 17 aktywnych uczestników oraz kilkunastu obserwatorów. Zwycięzcą turnieju okazał się Filip Przybycień z zaprzyjaźnionego Koła Matematyków Studentów UJ.

Ostatni lutowy Business Breakfast zorganizowała Sandra Rudnicka i opowiedziała nam o pomysłach opodatkowania sztucznej inteligencji i trudnościach związanych z jej definiowaniem w nowych regulacjach.

Na dobry początek semestru zorganizowaliśmy też wieczór filmowy. Wspólnie obejrzeliśmy oparty na prawdziwych wydarzeniach film „Układ Zamknięty” w reżyserii Ryszarda Bugajskiego. Seans wzbudził w nas wiele emocji i skłonił do burzliwej dyskusji.