Z wielką radością powróciliśmy do naszych edukacyjnych i integracyjnych działań, tym razem w nieco odmienionej formie. Głównym centrum spotkań Koła jest obecnie nasz kanał na platformie Discord, okazjonalnie wspomagany przez MS Teams.

W październiku udało nam się z sukcesem przeprowadzić zdalnie całą serię szkoleń od podstaw dla nowych członków Koła. Daniel Biernat opowiedział o podstawach giełdy, Anna Wieczorek wraz Edytą Pietruchą szacowały szanse przeżycia pasażerów Titanica, Maja Zakrzewski przybliżyła podstawy rachunku prawdopodobieństwa, zaś Adam Choina zaprezentował garść informacji o instrumentach pochodnych.

Oprócz działań edukacyjnych udało nam się także spotkać na integracyjnym wieczorze zorganizowanym na Discordzie wspólnie z zaprzyjaźnionym Kołem Matematyków Studentów. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać referatu doktora Krzysztofa Ciesielskiego, a także Sandry Rudnickiej, która opowiedziała o zastosowaniu grafów i oraz Adama Choiny, który z kolei mówił o atakach spekulacyjnych. Była też rozmowa z absolwentem Michałem Szczukiewiczem o pracy i studiach. Na koniec przyszedł czas luźnej integracji.

Dwudziestego października odbyło się zaległe Walne Zgromadzenie Członków Koła, na którym podsumowaliśmy ubiegły rok działalności, omówiliśmy podstawowe plany na kolejny, a także wybraliśmy nowy Zarząd. Jego aktualny skład można sprawdzić tutaj.

W październiku mieliśmy też okazję wziąć udział w webinarze na temat specyfiki pracy w międzynarodowym banku oraz zastosowań różnych gałęzi wiedzy w bankowości.