Niewątpliwie naszym największym listopadowym wydarzeniem było pierwsze w historii Seminarium Kołowe, na którym wystąpiło dwóch fantastycznych prelegentów – dr Dariusz Zawisza, który opowiedział o problemie inwestora w modelu HJM oraz mgr Damian Jelito, który przybliżył temat macierzy losowych. Wydarzenie zgromadziło przed ekranami liczbą publiczność i zostało entuzjastycznie przyjęte zarówno przez naszych Członków, jak i gości spoza Koła.
Kolejnym debiutem, który miał miejsce w ubiegłym miesiącu, było pierwsze spotkanie z cyklu Klub Dyskusyjny, na którym mieliśmy okazję do swobodnej wymiany myśli na temat systemu wyborczego w Stanach Zjednoczonych. Kolejne spotkanie już wkrótce.
W listopadzie mieliśmy też okazję gościnnie wziąć udział w dwóch wydarzeniach – webinarze dotyczącym zastosowań zaawansowanych technologii w bankowości zorganizowanym przez firmę w UBS oraz warsztatach dotyczących Pythona przygotowanych przez KNMF AGH wraz z firmą HSBC.
Aby zadbać także o odpowiednią ilość relaksu i tak potrzebnych teraz kontaktów międzyludzkich, rozegraliśmy także towarzyski turniej tysiąca, który pozwolił choć na chwilę oderwać się od nauki.