Co roku najważniejszym spośród naszych zimowych wydarzeń jest wyjazdowe seminarium pod nazwą „Akademia Przyszłego Finansisty” (APF). Ze względu na panującą sytuację nie mieliśmy możliwości pojechać w góry, by tam rozkoszować się referatami, a także wspólnie się integrować, ale postanowiliśmy zorganizować choć małą namiastkę. Wydarzenie odbyło się na platformie MS Teams, gdzie mogliśmy się usłyszeć i zobaczyć, a także wysłuchać referatów i zagłosować na te, które najbardziej przypadły nam do gustu.  Po konkursie odbyła się integracja na kołowym Discordzie.

Oprócz tego, w ostatnich miesiącach zorganizowaliśmy dwa wydarzenia z cyklu Seminariów Kołowych. Na pierwszym z nich doktor Marcin Pitera opowiedział o miarach ryzyka i sposobach ich estymacji, a na kolejnym mgr Stanisław Szufa przedstawił innowacyjne metody planowania budżetu obywatelskiego. Oba spotkania cieszyły się dużą popularnością.

Udało nam się także kontynuować cykl spotkań Klubu Dyskusyjnego KNMF – Ania Wieczorek poprowadziła rozmowę na temat „Czy biologowi potrzebny jest matematyk?”, zaś Daniel Biernat poruszył temat „Co media robią ze statystyką?”.

Kolejnym wartościowym wydarzeniem, które ostatnio się u nas odbyło, były warsztaty z języka programowania R, na których zostały poruszone kwestie „dplyr vs data.table” oraz „o co pytają z R na rozmowach kwalifikacyjnych”. Warsztaty poprowadził były prezes Koła, aktualny pracownik firmy UBS, Piotr Grześ, któremu bardzo dziękujemy!