Ani się obejrzeliśmy, a skończyły się wakacje i powróciliśmy w mury naszej Alma Mater. Owocem tegorocznej rekrutacji jest już 20 nowych Członków Koła i liczba ta ciągle rośnie.

Aktywności kołowe zaczęliśmy już w ostatni weekend września, po raz kolejny włączając się w organizację Małopolskiej Nocy Naukowców na naszym Wydziale. Prowadziliśmy różnorodne warsztaty i wykłady – na naszych stoiskach można było wziąć udział w quizie matematyczno-ekonomicznym, sprawdzić swoje siły w roli inwestora na symulowanej przez nas giełdzie czy nauczyć się grać w Blackjacka.

16 października spotkaliśmy się na pierwszym w tym roku akademickim wieczorze filmowym. Wspólnie obejrzeliśmy film “Teoria Wszystkiego” opowiadający historię genialnego naukowca Stephena Hawkinga. Seans zaowocował długimi dyskusjami m. in. na temat przedstawiania świata nauki w popkulturze.  

28 października nasz Wydział odwiedziła firma HSBC prowadząc spotkanie z cyklu “Co po Matematyce?”.  Nasi goście przedstawili nam temat „2008 crisis and implication in terms of valuation & risks”. W trakcie spotkania można było dowiedzieć się też o oferowanych przez firmę stażach i pracach na różnych stanowiskach. Prezentacja była prowadzona w języku angielskim, co dodatkowo pozwoliło nam podszkolić nasze umiejętności lingwistyczne.  

Jak co roku organizujemy dla nowych Członków Koła szkolenia z podstawowej wiedzy finansowej i matematycznej. Pierwsze z tegorocznych szkoleń odbyło się 30 października. Edyta Pietrucha przedstawiła ciekawe zadania i intuicje z rachunku prawdopodobieństwa, a Adam Choina wytłumaczył, czym jest giełda i wprowadził podstawowe pojęcia z nią związane. Kolejne szkolenia nadchodzą już w listopadzie!