W listopadzie kontynuowaliśmy szkolenia od podstaw przygotowane dla naszych najnowszych Członków. Drugie spotkanie z tego cyklu odbyło się 6 listopada i obejmowało dwa tematy – najpierw Kuba Bryła wprowadził nas w podstawy obsługi programu Microsoft Excel, a następnie Adaś Choina kontynuował temat giełdy rozpoczęty na poprzednim szkoleniu, tym razem skupiając się na przedstawieniu nam instrumentów pochodnych.                                                                                                                                                                                             

Trzecie i ostatnie spotkanie przygotowała firma HSBC. Podczas szkolenia zaprezentowane zostały główne koncepcje modelowania w ryzyku kredytowym i rynkowym. Spotkanie było szczególnie cenne dla młodszych studentów, którzy wybór specjalności mają jeszcze przed sobą – bez wchodzenia w teoretyczne szczegóły mogli zobaczyć, na czym polega praca matematyka w działach ryzyka. Dla starszych uczestników była to dobra okazja dla poszerzenia wiedzy z zakresu matematyki finansowej. Wśród prowadzących szkolenie znaleźli się absolwenci matematyki z UJ i AGH. Chętnie odpowiedzieli na nasze pytania i udzielili potrzebnych wskazówek dotyczących wyboru naszych przyszłych ścieżek kariery.

W przerwie od nauki liczna grupa przedstawicieli naszego Koła wzięła udział w rajdzie gokartowym zorganizowanym przez Samorząd Studentów Wydziału Matematyki i Informatyki UJ. Wyścigi w małych bolidach dostarczyły nam mnóstwa adrenaliny i dobrej zabawy. Na wszystkich entuzjastów szybkiej jazdy czekała pizza i szampan.

27 listopada rozpoczęliśmy też coroczny kurs SQL, prowadzony tradycyjnie przez Honorowego Członka Koła Michała Jureczkę. Podczas szkolenia nawet Ci, którzy nie mieli wcześniej do czynienia z obsługą baz danych mogli poznać podstawy tworzenia zapytań i wyszukiwania informacji. Dalszy ciąg kursu w grudniu!