W nowy semestr weszliśmy pełni zapału do nauki i pogłębiania naszych matematyczno – ekonomicznych zainteresowań!  

Na dobry początek zorganizowaliśmy spotkanie z cyklu Business BreakfastKewin Pączek opowiedział nam, skąd wziął się mit potęgi gospodarczej III Rzeszy. Dowiedzieliśmy się, czym były weksle MeFo i w jaki sposób pozwoliły sfinansować zbrojenie niemieckiej armii przed II Wojną Światową.  

13 marca odwiedzili nas przedstawiciele firmy Aviva w ramach pierwszego w tym semestrze spotkania “Co Po Matematyce?”. Nasi goście na co dzień działają w ASEC (Actuarial Service and Expertise Centre) i w interesujący oraz wyczerpujący sposób opowiedzieli nam o swojej pracy. Mogliśmy dowiedzieć się, jak wyglądają egzaminy pozwalające zdobyć zawód aktuariusza, jakie możliwości staży czekają na studentów w Avivie oraz jakie umiejętności warto rozwijać w trakcie studiów planując taką karierę w przyszłości.  

W kolejnym tygodniu Michał Szczukiewicz przygotował dla nas spotkanie z cyklu English Discussion Club na temat “Wealth tax”. Wspólnie dyskutowaliśmy nad plusami i minusami pomysłu Elizabeth Warren o wprowadzeniu podatku majątkowego dla najbogatszych amerykanów. 

W ostatni dzień kalendarzowej zimy tradycyjnie spotkaliśmy się na wiosennych porządkach. Po odświeżeniu naszej siedziby dyskutowaliśmy o przyszłości Koła, zastanawialiśmy się też nad dalszymi kierunkami rozwoju i tym, co możemy poprawić w swojej pracy. Moment zastanowienia i wspólna burza mózgów pozwoliły nam skupić uwagę na tym, co istotne i dodały nam dodatkowej motywacji do działania. 

Reprezentacja naszego Koła wybrała się na Studencką Konferencję Matematyki “Dwumian”, która odbyła się w Warszawie w dniach 22 – 24 marcaKewin Pączek wraz z Marią Paleczny wygłosili referat dotyczący zastosowań regularyzacji w modelach sprawności intelektualnej. Cały wyjazd był dla nas doświadczeniem pełnym inspiracji naukowych.

Na koniec miesiąca wzięliśmy też udział w organizowanym przez WMiI Dniu Wydziału. Odwiedzający nas licealiści mogli skorzystać z naszej pomocy w dotarciu do odpowiednich sal, opowiadaliśmy im też o samych studiach oraz zachęcaliśmy do wstąpienia do organizacji studenckich. Mamy nadzieję, że wszyscy nasi goście wiele wyciągnęli z wizyty na naszym Wydziale i łatwiej będzie im podjąć decyzję o wyborze kierunku studiów