Grudzień 2021 był dla nas bardzo wyjątkowy – po długiej, pandemicznej przerwie mogliśmy wreszcie znów spotkać się w górach, na XVIII już edycji Akademii Przyszłego Finansisty, czyli cyklicznie odbywającego się seminarium wyjazdowego. Tym razem, tak jak w już wcześniej w 2019 roku, wybraliśmy się do miejscowości Kacwin. Jak i podczas poprzednich edycji, przedstawionych zostało wiele świetnych referatów na przeróżne tematy. Część z nich została przygotowana przez Członków Koła, ale mieliśmy także gości specjalnych – profesor Piotr Kobak przybliżył nam temat parametrów greckich, a doktor Krzysztof Turek, który przyjechał do nas jako przedstawiciel banku HSBC, przedstawił referat pod tytułem: „Obligacje, krzywe i Numéraire’y”.

Oprócz warstwy naukowej, wyjazd pozwolił także na integrację Członków dzięki graniu w gry planszowe, wieczorowi tanecznemu, wyjazdowi na termy w Białce Tatrzańskiej, a także górskiemu spacerowi dla najbardziej wytrwałych. Wyjazd został dofinansowany przez Wydział Matematyki i Informatyki UJ, Instytut Matematyki UJ, Radę Kół Naukowych UJ oraz Fundację „Bratniak”.

Oprócz tego, zimą udało nam się także spotkać z firmą Creativ-Ceutical w ramach cyklu „Co po matematyce?”. Absolwentki naszego Wydziału pracujące tam jako analityczki opowiedziały nam o tym, czym może zajmować się matematyk w branży farmaceutycznej i co trzeba umieć żeby móc zacząć tego typu pracę. Spotkanie pozwoliło nam na bardzo wartościowe poszerzenie perspektywy, gdyż najczęściej spotykamy się z firmami działającymi w branży finansowej, a wielu naszych Członków ma zainteresowania obejmujące znacznie szerzej pojmowane zastosowania matematyki.

Kolejnym wartościowym wydarzeniem była kontynuacja warsztatów z Pythona zorganizowanych przy współpracy z Kołem Matematyczno-Przyrodniczym Studentów UJ.