Styczeń na uczelni zawsze mija pod znakiem zbliżającej się sesji, niemniej jednak w naszym Kole odbyło się w tym miesiącu kilka ciekawych wydarzeń.

Dnia 8.01 mieliśmy okazję wziąć udział w spotkaniu z firmą UBS. Jej przedstawiciele opowiedzieli nam o wadach i zaletach pracy w szeroko rozumianych finansach, przedstawiając odpowiednie statystyki, a następnie wstępnie wprowadzili w problemy, którymi sami się zajmują jako model ownerzy szwajcarskiego banku inwestycyjnego. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród studentów naszego Wydziału. Była to doskonała okazja do poszerzenia wiedzy na temat perspektyw, jakie na nas czekają, ale także do dowiedzenia się, co możemy robić już teraz, żeby ułatwić sobie kiedyś pracę w branży finansowej. Po spotkaniu wielu uczestników skorzystało z możliwości porozmawiania z gośćmi osobiście.

W styczniu miały też miejsce dwa ostatnie szkolenia z firmą HSBC. Jedno z nich dotyczyło wyceny IRS, na drugim zaś mogliśmy poznać m. in. numeryczne metody rozwiązywania stochastycznych równań różniczkowych.

Z kolei 11.01 wybraliśmy się do Filharmonii Krakowskiej na Koncert Karnawałowy. Była to świetna odskocznia od nauki i rozwiązywania ścisłych problemów. Po koncercie udaliśmy się do Klubu Chicago Jazz, aby w miłej atmosferze wymienić się spostrzeżeniami na temat wysłuchanych utworów.