Nowy Rok w Kole był dla nas zapowiedzią zbliżającej się sesji, dlatego też styczeń upłynął pod znakiem przygotowań do egzaminów. Nie przeszkodziło nam to jednak w zorganizowaniu kilku wydarzeń dla naszych Członków!

Na początku stycznia odbyły się warsztaty z R prowadzone przez dwóch Członków Koła: Jacka Hajto i Vlada Snozyka. Vlad wprowadził nas w temat wyrażeń regularnych oraz wspomniał o metodach naprawy czasowej kodu.  Jacek opowiedział o tworzeniu wykresów w pakiecie ggplot2 oraz przybliżył nam zagadnienie statystyki opisowej.

W tym miesiącu zorganizowaliśmy również otwarty na cały Wydział Turniej Pokera Texas Hold’em, którego zwycięzcą okazał jeden z Członków Koła – Adaś Choina! Serdecznie gratulujemy 🙂

Radek Zieliński poprowadził dla nas w tym miesiącu English Discussion Club. Dyskutowaliśmy o marketingu wielopoziomowym (multi level marketing). Podczas spotkania rozważyliśmy plusy i minusy MLM, a także próbowaliśmy odpowiedzieć na pytanie czy warto stosować MLM oraz z jakim ryzykiem jest to związane.

Po raz kolejny liczna reprezentacja Członków Koła wybrała się na krakowską eRkę. Maciej Majewski podzielił się z nami przemyśleniami będącymi tematem jego pracy doktorskiej. Opowiedział o eksperymencie LHCb przy Wielkim Zderzaczu Hadronów oraz przedstawił metody wizualizacji danych. Vladimir Alekseichenko poprowadził prezentację zatytułowaną „Programista 2.0”. Dzięki niej, można było poznać podstawy uczenia maszynowego oraz usłyszeć o nowinkach technologicznych wykorzystujących machine learning.

Znaleźliśmy też czas na spotkanie z kulturą i wybraliśmy się wspólnie do Teatru Starego na sztukę Henrika Ibsena „Wróg Ludu”. Spektakl dostarczył nam wielu przemyśleń i tematów do dyskusji, a poza tym dał chwilę wytchnienia od intensywnej nauki.