Za oknem pojawił się już pierwszy śnieg, ale siedziba Koła cały czas pozostaje rozgrzana od ciekawych pomysłów i inicjatyw naszych Członków. Możemy z przekonaniem stwierdzić, że listopad w Kole upłynął pracowicie. Poniżej znajduje się krótkie podsumowanie tego, co udało się nam zrobić.

Odbyło się ostatnie spotkanie z cyklu szkoleń od podstaw, adresowane do najnowszych Członków Koła. Tym razem Kewin Pączek opowiedział o podstawach  matematyki ubezpieczeń, natomiast Damian Jelito zaprezentował przegląd zastosowań matematyki. Przedstawiliśmy również naszym Członkom ideę stojącą za kołowymi grupami naukowymi, czego owocem są nowe grupy od podstaw działające w naszym Kole.

W tym miesiącu Michał Jureczka poprowadził jak co roku, sztandarowe już warsztaty z SQL. Odbyły się dwa spotkania, na których mieliśmy możliwość poznać składnię języka oraz nauczyliśmy się podstawowych zapytań.

Dorota Kośka zorganizowała dla nas kolejny wieczór filmowy. Mieliśmy okazję pooglądać polski film z lat 30. ubiegłego wieku pt. „Piętro wyżej”. Tradycyjnie zaczęliśmy od projekcji filmu, by następnie w gronie zainteresowanych podyskutować o nim i podzielić się wrażeniami.

Aż dwa razy w tym miesiącu udało nam się spotkać w ramach English Disscusion Club. Pierwsze EDC poprowadziła Ula Białończyk , wraz z którą  dyskutowaliśmy na temat  „Workplace Warfare”.  Poruszyliśmy kwestie różnych pokoleń kształtujących rynek pracy i rywalizacji pomiędzy nimi. Drugą dyskusję przewodziła Nikola Kaletka, która wprowadziła nas w temat „Economical Growth of Africa”.

Na początku grudnia odbyła się XII Akademia Przyszłego Finansisty, z której wspomnienia na pewno będą towarzyszyć nam przez cały obecny miesiąc, ale o tym w kolejnym poście!