Za nami pierwszy miesiąc nowego roku akademickiego. Zaczęliśmy z wysokiego c, a dalej na pewno będzie jeszcze lepiej.

W wyniku bardzo udanej rekrutacji KNMF UJ liczy już przeszło sto osób. Każdy chętny do wstąpienia do Koła miał okazję, by zaprezentować swoje zainteresowania i plany na przyszłość. Jesteśmy przekonani, że razem będziemy stanowili doskonały zespół.

Z myślą o nowych członkach zorganizowaliśmy już po raz drugi cykl szkoleń „Od podstaw”. Na pierwszym spotkaniu zajęliśmy się rynkami finansowymi: dowiedzieliśmy się, jak funkcjonuje giełda i jak skutecznie zawrzeć pierwszą transakcję. W trakcie drugiego spotkania porównaliśmy metody stosowane przez analizę fundamentalną i techniczną. Trzecie spotkanie poświęcone było instrumentom pochodnym: poznaliśmy mechanizmy rządzące cenami kontraktów terminowych i opcji oraz dowiedzieliśmy się, jak można je wykorzystać do zabezpieczania swoich pozycji. Szkolenia  prowadzone były przez starszych członków Koła. Liczymy, że takie wprowadzenie w tematykę inwestowania będzie dla wielu osób motywacją, by zgłębiać te zagadnienia samodzielnie.

Wraz z początkiem roku akademickiego powrócił cykl „Business Breakfast”. Znów spotykamy się przed zajęciami, by omawiać bieżące informacje gospodarcze. Wśród poruszanych tematów znalazła się już sytuacja polskiego górnictwa, perspektywy dla rynku ropy, a także wpływ wyniku wyborów na funkcjonowanie gospodarki.

W połowie października odbyło się także pierwsze szkolenie w ramach cyklu „Project Trader”. Specjaliści współpracujący z HFT Brokers podzielili się wskazówkami, jak handlować opierając się wyłącznie na wykresie cenowym. Przedstawione zostały także informacje o konkursie dla osób, które chciałyby spróbować swoich sił na rynku Forex.