Napełnieni nowymi siłami po feriach wróciliśmy pełni entuzjazmu w progi naszej uczelni. Z zapałem zabraliśmy się do naszych kołowych aktywności, łącząc naukę z przyjemnym spędzaniem czasu.

Nowy semestr rozpoczęliśmy od spotkania z cyklu Business Breakfast. Dowiedzieliśmy się między innymi o powiązaniach pomiędzy włoską mafią a rządem Słowacji. Do rozmów na ten temat skłoniła nas niedawna śmierć dziennikarza Jána Kuciaka, który badał sprawę. Spotkanie przygotował dla nas Bartosz Cyba.

W minionym miesiącu wzięliśmy udział w dwóch projektach zewnętrznych organizowanych na naszym Wydziale. Pierwszym z nich były targi pracy, które odbyły się 14 marca. Swoje stoiska przygotowało kilka firm, min. UBS, HSBC, State Street, Nokia, a także Urząd Statystyczny. Chętni studenci mogli wysłuchać prezentacji, porozmawiać z pracownikami, a nawet wziąć udział w rozmowie rekrutacyjnej. Członkowie naszego Koła pomagali przy organizacji całego przedsięwzięcia. Dokładnie tydzień później włączyliśmy się w pomoc przy przygotowaniu Dnia Wydziału. Część z Członków poprowadziła warsztaty dotyczące zagadnień związanych z prawdopodobieństwem, statystyką i matematyką finansową. Opowiadaliśmy również odwiedzającym nas licealistom o działalności Koła oraz o studiach matematycznych.

Wspólnie z firmą Goldman Sachs zorganizowaliśmy warsztaty z umiejętności miękkich. Uczestnicy mogli dowiedzieć się między innymi jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej i jak odpowiadać na zadawane przez rekruterów pytania. Warsztaty były prowadzone po angielsku, co dodatkowo pozwoliło nam poćwiczyć komunikację w tym języku.

Zorganizowaliśmy też pierwsze w tym roku akademickim spotkanie z cyklu „Co po matematyce?”. Tym razem odwiedzili nas pracownicy z działu Data Science Banku Zachodniego WBK. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się co nieco o modelach statystycznych oraz machine learningu. Dostaliśmy też wskazówki na temat tego, jaka wiedza i umiejętności są poszukiwane w branży. Wydarzenie było dla nas bardzo interesujące, również ze względu na fakt, iż we wspomnianym dziale Banku 90% pracowników skończyło studia matematyczne. Jest to niewątpliwie zachęta do bliższego zapoznania się z tematem i przemyślenia wyboru takiej ścieżki kariery.

W marcu spotkaliśmy się po raz kolejny na seansie filmowym. Wspólnie obejrzeliśmy dramat Franka Piersona „Ostateczne rozwiązanie”. Akcja ma miejsce w Wannsee z czasów II Wojny Światowej, gdzie przedstawiciele władz III Rzeszy spotykają się, aby rozstrzygnąć o losie ludności żydowskiej na terenach okupowanych przez Niemców. Film skłonił nas do poważnych przemyśleń i wspólnej dyskusji. Integrowaliśmy się również na imprezie kołowej. Podczas gry w planszówki i wspólnych rozmów mogliśmy lepiej poznać się nawzajem i zrelaksować w miłej atmosferze.

W dalszej części wiosny nie zwalniamy tempa i już mamy w planach wiele projektów i wspólnych wyjść, a przede wszystkim kolejną edycję Akademii Przyszłego Finansisty.