Maj to co roku dla naszego Koła miesiąc pełen wrażeń i intensywnej pracy ze względu na odbywający się Festiwal Nauki i Sztuki oraz Walne Zgromadzenie Członków Koła. Jest to równocześnie ostatni moment na wypoczynek przed zbliżającą się czerwcową sesją. Z tych względów staraliśmy zorganizować dla naszych Członków zarówno coś co zaspokoi ich pęd podążania za wiedzą, jaki i pomoże odetchnąć i nabrać siły na przygotowania do egzaminów.

Na początku miesiąca obyły się warsztaty poświęcone metodom numerycznym w R. Prowadzącym był przedstawiciel kolejny raz odwiedzającej nas firmy UBS. Gość zapoznał nas z tematyką metod ilościowych wykorzystywanych w finansach oraz poparł teoretyczne wprowadzenie wieloma przykładami w R.

16-ego maja mieśmy okazję uczestniczyć w niezwykle inspirującym spotkaniu z cyklu „Co po matematyce?”. Razem z firmą Chatham Financial zajęliśmy się poważną matematyką. Goście przedstawili nam idee stojące za modelem Blacka-Scholesa i jego alternatywami, w tym modelami zmienności stochastycznej. Prelegenci opowiedzieli również o związkach ich pracy z różnymi dziedzinami matematyki oraz uświadomili nam ogromne możliwości rozwoju kariery matematyka. Dzięki bardzo charyzmatycznym prowadzącym spotkanie było dla nas ogromną przyjemnością i wstrzyknęło w nas dużą dawkę motywacji do samorozwoju.

Jak co roku uczestniczyliśmy jako reprezentacja naszej uczelni w Festiwalu Nauki i Sztuki. Od 25-ego do 27-ego maja opowiadaliśmy na krakowskim rynku o matematyce finansowej. Dla odwiedzających nasz namiot przygotowaliśmy quiz matematyczno-ekonomiczny oraz symulację giełdy. Zabawa jak zawsze była świetna! Dziękujemy wszystkim pomagającym nam w organizacji i gratulujemy inwestorom, którym udało się zdobyć najlepsze nagrody!

Pod koniec miesiąca przyszedł czas na podsumowanie bieżącego roku akademickiego i wybór nowego Zarządu. Kończący swoją kadencję Prezes Damian Jelito poprowadził jedno z najważniejszych dla nas wydarzeń w roku – Walne Zgromadzenie Członków Koła. Była to okazja, aby podzielić się swoimi poglądami i podyskutować o działalności Koła.

Pod koniec spotkania wybrany został nowy Zarząd o składzie:

Prezes: Michał Szczukiewicz

Wiceprezesi: Małgorzata Więcek, Patrycja Sobczyk

Członkowie Zarządu: Daniela Szczepaniak, Adam Choina, Kewin Pączek, Tomasz Suchta

Bardzo dziękujemy ustępującemu Zarządowi! W szczególności Damianowi Jelito za jego dwuletnią kadencję pełną zaangażowania i dbałości o najdrobniejsze szczegóły. Bartkowi Mandziukowi za dwa lata w Zarządzie i sprawowanie pieczy nad najtrudniejszymi zadaniami organizatorskimi. Podziękowania również za zeszłoroczną pracę dla Kasi Koprowskiej i Marcina Jureczki.

Gratulujemy i życzymy powodzenia nowemu Zarządowi. Inspirację niech stanowią słowa ustępującego Prezesa Koła:

Możemy zrobić naprawdę wiele świetnych rzeczy, trzeba tylko zadawać sobie ciągle pytanie, co to mogłoby być.

Zdjęcie po lewej – ustępujący Zarząd. Od lewej: Marcin Jureczka, Katarzyna Koprowska, Małgorzata Więcek, Damian Jelito, Michał Szczukiewicz, Patrycja Sobczyk, Bartłomiej Mandziuk. Zdjęcie po prawej – nowy Zarząd. Od lewej: Tomasz Suchta, Daniela Szczepaniak, Adam Choina, Małgorzata Więcek, Michał Szczukiewicz, Patrycja Sobczyk, Kewin Pączek.