Marzec i kwiecień w Kole zdecydowanie były miesiącami, które upłynęły pod znakiem szkoleń z programowania.

Najpierw odbyło się szkolenie z baz danych, które przeprowadziła Sandra Rudnicka. Opowiedziała ona o budowie bazy danych i podstawowych ideach które za nią stoją. Przedstawiła także jakimi poleceniami w języku SQL możemy wykonać podstawowe operacje .

Serię spotkań z języka R rozpoczął z kolei Seweryn Turula, który przedstawił podstawy tego języka – działania na wektorach, macierzach, elementy składni etc. Na kolejnym szkoleniu Daniel Biernat zaprezentował jak można numerycznie rozwiązać egzamin z rachunku prawdopodobieństwa, co zachwyciło szczególnie aktualnych studentów drugiego roku. Trzecie spotkanie poprowadził Michał Chmura i opowiedział na nim o pakiecie dplyr, pokazał w jaki sposób można go wykorzystać do przetwarzania danych, a także jak może on nam pomóc w znacznym skróceniu i uproszczeniu kodu w R.

Oprócz czysto merytorycznych wydarzeń, udało nam się także spotkać w celach integracyjnych podczas długo wyczekiwanego wieczoru filmowego, podczas którego obejrzeliśmy kultowego „Forresta Gumpa”.