Początek roku akademickiego był dla naszego Koła bardzo pracowity – jeszcze zanim zaczął się październik, zaangażowaliśmy się w Małopolską Noc Naukowców, czyli wydarzenie mające na celu popularyzację nauki wznowione w tym roku po pandemicznej przerwie. Członkowie naszego Koła przeprowadzili dla uczestników grę polegającą na symulacji giełdy, podczas której można było połączyć zabawę i zdobywanie nagród ze zdobywaniem wiedzy o finansach.

Kiedy rok akademicki zaczął się na dobre, jak co roku zajęliśmy się intensywną rekrutacją nowych Członków, a następnie organizacją szkoleń, które pozwalają im stopniowo wejść w świat matematyki finansowej. Dotychczas odbyły się trzy takie szkolenia: Daniel Biernat przybliżył uczestnikom podstawy giełdy, Seweryn Turula opowiedział o wartości pieniądza w czasie i kredytach, a Łukasz Świętochowski omówił przyczyny i skutki kryzysu finansowego z 2008 roku. Kolejne szkolenia odbędą się już w listopadzie.

Warto również dodać, że nasz rok akademicki zaczął się od doskonałej wiadomości – podczas gdy większość z nas cieszyła się wakacjami, nasz Członek Honorowy Damian Jelito obronił swój doktorat. Serdecznie gratulujemy i życzymy Damianowi dalszych sukcesów!