Jak co roku najbardziej wyczekiwanym wydarzeniem w maju jest letnia edycja Akademii Przyszłego Finansisty. Tym razem wybraliśmy się do Ochotnicy Górnej, by wysłuchać przeróżnych referatów i spędzić wspólnie czas w tej uroczej miejscowości. Gośćmi specjalnymi tej edycji byli: profesor Piotr Kobak, który opowiedział nam o nietypowym przypadku monopolu dyskryminującego, doktor Dariusz Zawisza, który przybliżył nam problem inwestora w modelu HJM w skończonym jak również nieskończonym horyzoncie czasowym, a także Damian Jelito, którego referat dotyczył niezgodności czasowej problemów stopowania optymalnego. Zarówno referaty tychże gości, jak i pozostałych prelegentów wzbudziły wiele ciekawych dyskusji naukowych, a piękna pogoda pozwoliła także spędzić nieco czasu na świeżym powietrzu.

Kolejnym bardzo ważnym i napawającym nas dumą wydarzeniem tego lata była premierowa edycja Krakow Summer Quantitative Bootcamp, czyli konferencji poświęconej zastosowaniom matematyki finansowej w bankach zorganizowanej przy współpracy z firmą HSBC. Wzbudziła ona bardzo duże zainteresowanie, a wśród słuchaczy znalazły się osoby z licznych uczelni w różnych częściach Polski. Podczas czterech dni konferencji mieli oni możliwość zarówno wysłuchać wielu wykładów, jak i wziąć udział w praktycznych warsztatach, a aktywności prowadzone były przez ekspertów z HSBC, którzy znają świat matematyki finansowej zarówno z teoretycznej, jak i praktycznej strony. Dodatkowym atutem konferencji byłą możliwość porozmawiania z ekspertami z banku HSBC w mniej formalnej atmosferze podczas przerw kawowych i przy wieczornej pizzy, która serwowana była na koniec każdego dnia.

Oprócz zorganizowanych przez nas wydarzeń, w minionych miesiącach chętnie pojawialiśmy się także gościnnie u innych kół naukowych. Referatów naszych Członków można było posłuchać m.in. na Ogólnopolskiej Sesji Studentów Matematyki czy Krakowskiej Konferencji Matematyki Finansowej.